منبع دوجداره

منبع دوجداره چیست

هواگیری منبع های دوجداره
 • توضیحاتی را شرح می دهیم تا با طرز کار منبع های دوجداره آشنا شوید و سپس به برسی هواگیری منبع های دوجداره می پردازیم .

  منبع دوجداره چیست؟

  منبع دوجداره برای تامین آبگرم مصرفی مورد استفاده درموتورخانه ها می باشد که دارای دو استوانه مجزا که استوانه بزرگتر استوانه کوچکتر را تحت پوشش قرار می دهد و عملکرد منبع های دوجداره به این صورت است که آب سرد به بخش داخلی وارد و آب گرم تولید شده  از دیگ های بخار وارد جداره دو منبع می شوند می توان گفت که آب گرم حرارت خود رابه آب سرد انتقال می دهد.بر این اساس آب سرد درون منبع های دوجداره گرم می شوند.در هنگام نصب و راه اندازی منبع های دوجداره به این نکات توجه داشته باشید که منبع دوجداره دارای شیر اطمینان و شیر هواگیری باشد که از بالارفتن بیش از حد فشار آب که باعث ترکیدگی منبع می شود جلوگیری کند.

  در هنگام نصب توجه کنید که از شیر یکطرفه برای ورود آب سرد به منبع استفاده کنید تا آب به منبع برگشت داده نشود و ازاین کار جلوگیری شود. در ادامه مقاله با نحوه هواگیری منبع های دوجداره بصورت
  مرحله به مرحله ای آشنا می شویم پس با ما همراه باشید و مطلب را تا پایان آن مطالعه کنید.

  هواگیری منبع های دوجداره توسط شرکت مخزن شوفاژ به چه صورت می باشد؟هواگیری منبع های دوجداره و تعریف منبع دوجداره چیست :

  همانطور که درمطلب قبل به آن اشاره کردیم منبع های دوجداره هم یکی از سیستم های گرمایشی موتورخانه ها است که باعث تامین آبگرم مصرفی ساختمان ها و انتقال آن به تمامی واحدهای ساختمان می باشد پس می توان گفت وظیفه اساسی منبع های دوجداره تامن آب گرم مصرفی است که به مرور زمان ممکن است هوابگیرد و عملکرد منبع را دچار آسیب و اختلال کند پس نیاز به هواگیری دارد.

  آنچه را که باید بدانید:

  • چرا نیاز به هواگیری منبع های دوجداره داریم
  •  
  • چه تاثیری در منبع های دوجداره برای تامین آبگرم خواهد داشت هواگیری؟

  • به چند روش می توانیم هواگیری را انجام دهیم؟

  • منبع های دوجداره به صورت دستی هواگیری چگونه انجام می شود؟

  • هواگیری منبع های دوجداره بصورت اتوماتیک؟

   

  چرا منبع های دوجداره نیاز به هواگیری پیدا می کنند؟

  زمانی منبع های دوجداره نیاز به هواگیری پیدا می کنند که منبع انبساط کار خود را به درستی انجام ندهد یعنی زمانی که آب منبع انبساط موتور خانه نتواند آب کم شده از سیستم های گرمایش را به درستی بازگرداند و یا آب را اضافه کند این عملکرد نامناسب منبع انبساط موتورخانه باعث می شود که هوا به داخل منبع های دوجداره نفوذ و نیاز به هواگیری پیدا کنند.

   

  هواگیری منبع های دوجداره چیست؟و عملکرد آن ها به چه صورت است؟هواگیری چه تاثیری در منبع های دوجداره برای تامین آبگرم خواهد داشت؟

  در پاسخ باید گفت منبع دوجداره چیست و  همانطور که در مطلب قبل به آن اشاره کردیم اگر منبع انبساط موتورخانه عملکرد خود رابه درستی انجام ندهد سبب اختلال در عملکرد موتورخانه می شود زیرا هوا به درون سیستم ها نفوذ پیدا می کند برای اینکه بتوانیم از گرفتگی هوا منبع های دوجداره تا حدودی جلوگیری کنیم باید لوله های رفت برگشت منبع دوجداره را چند منبع ها باشد؟می توان گفت بله به دلیل نفوذ هوا به درون لوله های منبع دوجداره باعث می شود که منبع دوجداره نتواند آب را به درستی گرم کند.برای حل این مشکل باید منبع دوجداره را تعمیر کنیم.

  به چند روش می توانیم هواگیری منبع های دوجداره را انجام دهیم؟

  برای هواگیری منبع های دوجداره دو روش داریم که با هر کدام از این روش ها می توانیم هواگیری منبع ها را انجام داده و عملکرد موتور خانه ها را به روال قبل بازگردانیم. در ادامه مطلب انواع هواگیری منبع های دوجداره را توضیح می دهیم.

  1. روش اتوماتیک

  2. روش دستی

  هواگیری به روش اتوماتیک:

  به این روش با استفاده از شیر هواگیری که نام دیگر آن شیر ارونت می باشد انجام می شود و عملکرد آن به این صورت است که توسط سوپاپ هوا آب داغ درون سیال را به بیرون منبع دوجداره هدایت می کند این شیر هواگیری همانطور که از نامش پیدا است تا زمانی که وجود هوا را در درون منبع ها تشخیص دهد هواگیری منبع ها را بصورت اتوماتیک انجام می دهد.

  هواگیری به روش دستی در پاسخ به سوال منبع دوجداره چیست

  روش دیگر هواگیری منبع های دوجداره  هواگیری بصورت دستی می باشد که باید مراحلی را برای انجام این کار طی کنیم.در شروع کار باید این را بدانیم که برای هواگیری منبع دوجداره باید شیری که در بالای منبع وجود دارد را باز کنیم.
  بعد باز کردن شیر فرصت می دهیم تا هوای درون منبع تخلیه شود و تا زمانی صبر می کنیم که آب با فشار بالا از درون منبع خارج و جریان آب ثابت شود و در اخر برای هواگیری منبع دو جداره نیاز به آن است که شیر را ببندیم.

  آیا بعد از آموزش هواگیری منبع های دوجداره می توانیم خودمان هواگیری منبع را انجام دهیم؟

  برای هواگیری منبع های دوجداره به دلیل اینکه احتمال آسیب هایی را به همراه دارد بهتر است از افراد متخصص و سرویس کاران با تجربه  شرکت مخزن شوفاژ در این زمینه  که بصورت 24ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد  کمک بخواهید.
  شرکت شوفاژ مخزن باارائه گواهی ضمانت خدمات می توانید با خیال راحت کارهای تاسیساتی خود را از جمله هواگیری منبع های دوجداره را به  شرکت ما بسپارید.

  نتیجه گیری

  همانطور که در این مقاله توضیح داده ایم هواگیری منبع های دوجداره که وظیفه اساسی  آن تامین آب گرم مصرفی است مهم می باشد.این را بدانید که اگر منبع انبساط موتور خانه ها عملکرد خود را به درستی انجام ندهد این مشکلات برای منبع های دوجداره اتفاق می افتد.پس می توان گفت که منبع های انبساط یکی از موارد تاثیر گذلز در موتور خانه ها می باشند بصوص برای زمانی که سیستم ها نیاز به بررسی و عیب یابی مشکل را دارند پس چند وقت یکبار منبع انبساط باید بررسی  و عملکرد آن را چک نمایید.

  چرا شرکت مخزن شوفاژ تعریف دقیقی از منبع دوجداره چیست دارد ؟

  مخزن شوفاژ پس سال ها تجربه در زمینه خدمت رسانی و حوزه های فنی و تاسیساتی توانسته است رضایت مشتریان خود را کسب نماید.هدف شرکت ما رضایت شما مشتریان و ارائه ضمانت خدمات و فروش محصولات تاسیساتی مانند منبع های دوجداره و منبع های کویل دار و ….می باشد.پس می توانید با اطمینان و ضمانت کامل از خدماتی مانند امور تاسیساتی هواگیری منبع  دوجداره شرکت مخزن شوفاژ بهره ببرید.

   

  هواگیری منبع های دوجداره توسط شرکت مخزن شوفاژ

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *