منبع کویل دارعمودی

نقاط قوت قیمت منبع کویل دار ایستاده چیست

منبع های دوجداره و کویل دار
 • در ابتدای این مقاله قصد داریم شما را با منبع دوجداره و قیمت منبع کویل دار ایستاده و اینکه منبع های دوجداره چه وظیفه ای دارند و در ادامه نقاط ضعف و قوت منبع های دوجداره چیست که مطلب مهم و اساسی این مقاله می باشد را مورد بررسی قرار دهیم پس تا پایان مطلب را خوانده و پاسخ تمامی سوالات خود را در مورد منبع های دوجداره پیدا کنید پس با ما همراه باشید.

  منبع دوجداره چیست؟ چه وظیفه ای دارند؟

  منبع های دوجداره برای تولید آبگرم مصرفی ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی استفاده می شود.منبع های دوجداره از دو تا استوانه با بخش های داخلی ساخته شده اند که برای انتقال حرارت و دما از آب سرد به آب گرم می باشند و این را بدانید که این استوانه ها در سایز های مختلف بستگی به ظرفیت ساختمان ها تولید وراه اندازی می شوند.جنس به کار برده شده در بدنه منبع های دوجداره حائز اهمیت می باشد.

  انتخاب مناسب

   انتخاب مناسب از خطر ترکیدگی و سوراخی منبع های دوجداره جلوگیری می کنید پس باید جنس منبع های دوجداره از ورقه های فولادی با روکش گالوانیزه باشد.منبع های دوجداره به دلیل اینکه مقاومت چندانی در برابر فشار ندارند آن ها را برای محیط های مسکونی کم جمعیت و جاهایی که مصرف آبگرم آنها محدود است استفاده می شود.تا اینجا مقاله تا حدودی با منبع های دوجداره آشنا شدید پس در ادامه مطلب مشکلات و نقاط ضعف و قوت این منبع ها را توضیح می دهیم.

  منبع دوجداره چیست؟و چه وظیفه ای دارد؟

  مشکلات یا ایرادات منبع های دوجداره چیست؟

  1.در منبع های دوجداره

  زمانی که آب گرم در ساعت های مختلف شبانه روز به کم ترین حد خود می رسد  باید برای حل این مشکل و حفظ دمای آب ذخیره شده باید حجم زیادی از آب را در درون منبع ذخیره داشته باشیم تا بتواند کمبود آب گرم را برای مصرف جبران نماید.و این عملکرد منبع های دوجداره باعث این می شود که انرژی زیادی از موتورخانه در ساعت های کارکرد منبع دوجداره بیهوده به هدر رود.

  2.یکی دیگر

  از ایرادات منبع های دوجداره این است که احتمال دارد آب ذخیره شده در منبع های دوجداره به خوبی گرم نشوند.دلیل گرم نشدن آب ذخیره شده در منبع های دوجداره این است که تولید کنندگان منبع های دوجداره آن ها را در ظرفیت بالا  و افزایش بیش از حد ضخامت ورق های منبع و قطر تولید می کنند که همین بیش از حد بودن ظرفیت منبع باعث این می شود که آب به درستی گرم نشود و دلیل دیگر سطح تبادل گرمایی بالا بین استوانه های منبع باعث به هدر رفتن حرارت و دما آب گرم می شود.

  3.ایراد دیگری

  از منبع های دوجداره این است که به مروز زمان دچار سوراخ شدن می شوند.دلیل سوراخ شدن منبع های دوجداره این است آب شهری که یک آب تازه می باشد زمانی که از شیر ورودی به مخزن وارد و در آن جریان پیدا می کند با آب وارد شده واکنش داده و باعث سوراخی منبع می شود.طبق تشریح مختصری که از منبع های دوجداره آبگرم داشتیم به این پی بردیم که منبع های دوجداره بهترین آبگرمکن موتورخانه ای از بین منبع های دیگر نمی باشد ولی می توان گفت در بین مصرف کنندگان محبوبیت خوبی دارد.

  نقاط قوت قیمت منبع کویل دار ایستاده عبارتند از:

  1.قیمت مناسب و به صرفه بودن در خرید و نصب منبع های دوجداره در محیط موردنظر

  2.منبع های دوجداره را در سطحی بالاتر از دیگ بخار نصب می کنند به این دلیل است که منبع های دوجداره فضای کمی از محیط را اشغال می کنند.

  3.منبع های دوجداره می توانند آب گرم مصرفی را ذخیره و اینکه نیاز به پمپ برای گردش آبگرم بخصوص در فصل های گرم تابستان ندارند.

  4.منبع های دوجداره نیازی به اسید شویی و رسوب زدایی نسبت به منبع های دیگر ندارد.

  چرا می گوییم منبع های دوجداره اسیدشویی نشوند؟

  به دلیل اینکه جنس منبع های دوجداره از جنس گالوانیزه گرم می باشد و اسیدشویی آن باعث از بین رفتن و نابودی فلز روی می شود و منبع دوجداره را در برابر پوسیدگی مقاوم نمی کند.و همانطور که گفته بودیم در بین دو استوانه منبع دوجداره فضای خالی وجود دارد وجود فضای خالی در بین استوانه ها باعث می شود که دیگر نیازی به اسیدشویی نداشته باشیم.

  منبع های دوجداره

  هم مانند منبع های دیگر تولید آبگرم همانطور که نقاط قوت دارد می تواند ضعف هایی هم در عملکرد خود داشته باشد.نقاط ضعف منبع های دوجداره عبارتند از:

  1.اگر منبع های دوجداره را عایق بندی نکنیم باعث هدر رفتن حرارت و دمای آن می شود.

  2.منبع های دوجداره به دلیل اینکه نمی توانند فشار زیادی را متحمل شوند باید آن ها را در جاهایی مانند ساختمان های مسکونی کم جمعیت و یا..استفاده کنیم.چون نقطه ضعف این منبع ها این می باشذ که ظرفیتی محدود دارند.

  3.سرعت گرمایشی کمتر و راندمان حرارتی کمتری نسبت به دیگر منبع های تولید گرما دارند.

   تا اینجا با قیمت منبع کویل دار ایستاده اشنا شدید.مقاله در مورد منبع های دوجداره نقاط ضعف و قوت آن توضیحاتی را شرح دادیم آیا با وجود این نقاط ضعف و قوت منبع های دوجداره  جایگزینی برای آن ها وجود دارد؟

  با بررسی نقاط ضعف و قوت منبع های دوجداره می توانیم محصولات مشابه ای را جایگزین این منبع کنیم بهترین و بزرگترین جایگزین منبع های دوجداره می تواند منبع های کویل دار باشند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

  منبع های کویل دار چه نقاط قوتی می توانند داشته باشند:

  1.منبع های کویل دار را می توان در دو مدل افقی و عمودی تولید و عرضه کرد که همین نقطه قوتی خوبی برای اینکه بتوان آن را در هر محیطی که داریم نصب کنیم.(بدون محدودیت مکانی)

  2.ذخیره آب گرم مصرفی در منبع های کویل دار به درستی انجام می شود.

  3.راندمان حرارتی این منبع ها بهتر از منبع های دوجداره می باشد.

  4.ظرفیتی نامحدود نسبت به منبع های دیگر دارد و می توان آن را برای ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی با جمعیت بالا هم استفاده کرد چون می توانند فشار آب را به خوبی تحمل کنند.

  در برابر نقاط قوتی که دارد می تواند ضعف هایی را هم به همراه داشته باشد:

  1.منبع های کویل دار نیاز به پمپ برای گردش آب گرم در دیگ های بخاردارد.

  2.منبع های کویل دارنیاز به اینکه اسید شویی و یا رسوب زدایی شوند.

  3.منبع های کویل دار فضای زیادی را در محیط در هنگام نصب اشغال می کنند بخصوص منبع کویل دار افقی.

  نکاتی که باید در مورد جایگزینی منبع کویل دار بجای منبع دوجداره بدانید:

  در ابتدا بدانید که انتخاب منبع های کویل دار برای ساختمان هایی که واحد زیادی دارند به دلیل اینکه مصرف آب گرم آنها هم می تواند بیشتر باشد بهترین گزینه است.

  در مطالب قبل گفتیم که بهترین جایگزین منبع های دوجداره می تواند منبع های کویل دار باشد.زمانی باید این جایگزینی صورت گیرد که میزان مصرف آب گرم زیاد شده باشد و منبع دوجداره  نتواند این میزان مصرف را جبران کندزیرا این منبع ها در ظرفیت محدود تا 1000لیترتولید می شوند.

  بدانید

  که منبع های کویل دار هم هزینه نگهداری و اسید شویی بالایی دارند پس در هنگام جایگزینی این منبع ها دقت کنید.و اینکه منبع های دوجداره را می توان در هر سایز و ابعاد و با هر ظرفیتی تولید کرد ولی چنین کاری پیشنهاد نمی شود چون ظرفیت آن محدود است اگر بخواهیم بیشتر از آن را تولید کرد سطح تبادل حرارتی آن به شدت کاهش و دیگر نمی تواند نیاز ساختمان برای تولید آب گرم را به درستی انجام دهد.

  آیا می توان منبع هایی را جایگزین منبع دوجداره کنیم؟

  جایگزین دیگر منبع های دوجداره می تواند مبدل های صفحه ای باشند که در ابتدا توضیحاتی در مورد این که مبدل صفحه ای چیست توضیحاتی می دهیم.

  مبدل صفحه ای چیست؟

  این را بدانید زمانی که دو تا جسم را با دماهای متفاوت در کنار هم بگذاریم باعث می شود که انتقال حرارت بین آن ها صورت گیرد.مبدل های صفحه ای نام برده شده هم نوعی مبدل حرارتی  که از تعداد صفحه از جنس فولاد که در برابر زنگ زدگی مقاوم می باشند ساخته شده اند که می توان با افزایش صفحات آن تبادل حرارت را در آن مطلوب کرد.

  زمانی می توانیم مبدل صفحه ای را با منبع دوجداره و کویل دار جایگزین کنیم که فضای کافی و مناسب برای نصب نداشته باشیم زیرا مبدل های صفحه ای فضای کمی را برای نصب اشغال می کنند.

   

  مبدل صفحه ای چیست؟آیا می شود با منبع دوجداره جایگزین کرد؟

  جمع بندی کلی از این مقاله:

  بر اساس نقاط قوت و ضعف که در مورد منبع های دوجداره گفتیم می توان گفت که منبع های دوجداره یکی از اقتصادی ترین منبع های تولید آب گرم موتورخانه ها می باشد و این منبع ها ظرفیت محدودی دارند اگر زمانی نیاز به این که منبعی با ظرفیت بالاتری داشته باشید می توانید منبع دوجداره را با منبع کویل دار یا مبدل صفحه ای جایگزین کنید.

  چرا شرکت مخزن شوفاژ

  شرکت مخزن شوفاژ تولید کننده انواع منبع های دوجداره و کویل دار در ابعاد و ظرفیت های متفاوت با جنس ورقه گالوانیزه گرم با رعایت استانداردهای مورد نیاز توانسته است محصولات با کیفیت را در اختیار
  مشتریان خود قرار دهد.پس می توانید با خیال راحت منبع خود را از شرکت ما انتخاب و نصب و تعمیر این منبع ها توسط افراد متخصص در این زمینه با بهترین و بروزترین تجهیزات انجام می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای