منبع دوجداره

منبع دوجداره آب گرم چیست؟

 • منبع دوجداره آب گرم چیست؟

  منبع دوجداره آب گرم در موتورخانه  وظیفه تامین آب گرم مصرفی داخل ساختمان را دارد. این منبع که در اغلب ساختمان های حرارت مرکزی دیده می‌شود، از دو استوانه تو در تو تشکیل شده است منبع دو جداره دارای دو منبع استوانه ای شکل است که استوانه بزرگتر استوانه کوچکتر را پوشش می دهد به این ترتیب که آب سرد وارد منبع داخلی شده و آب گرم از دیگ وارد جداره دو منبع می شود و در اطراف دیواره منبع آب گرم گردش می کند و باعث گرم شدن آب داخل  منبع می شود و در واقع آب گرم وارد شده به جداره منبع ،به آب سرد،حرارت خود را منتقل می کند. تا سبب گرم شدن آب سرد منبع دو جداره بشود

  منبع دو جداره شوفاژ مخزن

  منبع دو جداره آب گرم

  نکات مهم منبع منبع دوجداره آب گرم

  1.مجرای برگشت آب گرم جداره منبع به دیگ که در قسمت پایین منبع قرار دارد

  2.مجرای ورود آب  گرم به جدار منبع آب گرم که در قسمت بالای منبع قرار دارد و آب گرم ورودی از این مجرا پس  از گردش در

  3.اطراف منبع دوجداره و انجام انتقال حرارتی از طریق مجرای برگشت آب گرم که در پایین منبع است به دیگ بر میگردد

  4.شیر اطمینان روی منبع دو جداره در قسمت بالا نصب می شود تا در مواقعی که درجه حرارت منبع بیش از حد مجاز بالا می رود بطور خودکار باز شود و از انفجار منبع جلوگیری کند

  قیمت منبع دوجداره

  قیمت منبع دوجداره  ، بر اساس قیمت روزانه ورق فولادی در بازار تعیین می‌شود. لذا قبل از خرید یا تصمیم گیری، باید در مورد قیمت جدید با شرکت ما هماهنگ کرد. قیمت منبع دو جداره موتورخانه، باید بر اساس سایز منبع و ضخامت منبع تعیین شود. شوفاژ مخزن، لیست قیمت مربوط به منابع ذخیره آب گرم دو جداره را  صفحه قیمت منبع دوجداره به مشتریان عزیز ارائه داده است. شما می‌توانید در هر زمان با تماس با کارشناسان ما، نسب به خرید منبع دوجداره آب گرم اقدام نمایید.

   

  نحوه تعیین مشخصات برای تعیین قیمت منبع دو جداره

  برای تعیین قیمت مخزن آب گرم کن دو جداره توسط کارشناسان ما، باید به یک سری نکات توجه کرد. برای تعیین خود قیمت منبع باید در نظر داشت. همچنین نصب منابع دو جداره نیز قیمت‌های متفاوتی دارد که بسته به اینکه منبع در چه نوع ساختمانی نصب شود، یا محل نصب به چه صورت است متفاوت است. همچنین در صورتی که اندازه‌های مخزن آب گرم دو جداره را نمی‌دانید، با داشتن تعداد مصرف کننده ها قابل تخمین است:

  1. ظرفیت و ابعاد مخزن مورد نظر چقدر است؟
  2. ضخامت داخلی، خارجی  ضخامت کپ منبع دوجداره چقدر است؟
  منبع دوجذاره آب گرم موتورخانه

  منبع دوجذاره آب گرم

  صخامت مخزن منبع دوجداره آب گرم چقدر است

  با توجه به جریان نداشتن سیال با فشار بالا، نیاز به استفاده از ضخامت های بالای ورق نمی باشد و معمولا ضخامت ورقه ها از یک سانتی متر فراتر نمی رود. غالبا ضخامت جداره بیرونی دو تا سه میلی متر و ضخامت جداره داخلی 4 تا 5 میلی متر است ( فشار سیال در محفظه داخلی به مراتب بیشتر است و به همین دلیل جداره داخلی ضخامت بالاتری دارد). دمای کاری و ضریب خوردگی سیال در حال جریان هم در تعیین ضخامت ورق موثر می باشد..

  لوله کشی منبع دوجداره آب گرم چگونه است؟

  این منبع در داخل موتورخانه و بالاتر از دیگ، روی پایه ای که معمولا ساخته شده از لوله است، نصب می شود. پایه باید طوری ساخته شود که استحکام لازم را یا به خودی خود و یا با اتصال و تکیه دادن به دیواره های اطراف داشته باشد تا بتوان از افتادن آن جلوگیری کرد .

  اجرای منبع دوجداره آب گرم

  هر مخزن دوجداره یک مجرای آب سرد در ناحیه تحتانی دارد که از آب شهری ورودی به موتورخانه منشعب می شود. یک عدد شیرفلکه و یک عدد شیر یک طرفه نیز برای این انعشاب مورد نیاز است. همانطوری که گفته شد، شیر یک طرفه از برگشت آب گرم منبع به سیستم لوله کشی جلوگیری کرده و شیر فلکه هم به منظور قطع آب ورودی در مواقع ضروری، نصب می شود.

  مجرای برگشت آب گرم جداره منبع به دیگ که در قسمت تحتانی منبع واقع است.

  یک مجرای تخلیه در قسمت زیرین منبع که به شکل نصب یک عدد شیر سماوری است.

  مجرای ورودی آب گرم که در قسمت فوقانی منبع واقع بوده و آب گرم ورودی از این دریچه، بعد از گردش در اطراف منبع و انجام تبادل حرارتی، از طریق مجرای برگشت آب گرم که در پایین منبع است، به دیگ بر می گردد.

  شیر اطمینان نصب شده بر روی قسمت فوقانی منبع تا در مواقع فراگذشت درجه حرارت از حد مجاز، به طور خودکار باز شده و از انفجار منبع جلوگیری می کند.

  مجرای آب گرم رفت مصرفی که در قسمت فوقانی منبع واقع است و هدایت آب گرم مصرفی را به داخل ساختمان برعهده دارد

  شیر هواگیری دستی یا خودکار که روی مجرای ورود آب گرم از دیگ به جداره منبع دوجداره آب گرم نصب شده و وظیفه هواگیری را بر عهده دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  2 نظر در “منبع دوجداره آب گرم چیست؟

  1. علی گفت:

   سلام ممنونم بابت مطالب خوبتون
   منبع دوجداره بهتر یا کویل دار و از نظر قیمت کدوم بهتره ؟
   ممنونم

   1. admin گفت:

    با سلام
    با توجه به کاربرد و هزینه که برای منبع ساختمان که پرداخت می کنید باید بررسی بشه
    با کارشناس ما تماس بگیرید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *