منبع دوجداره - مخزن شوفاژ - مخزن دوجداره

درباره منبع دو جداره و انواع منبع دوجداره

مخزن شوفاژ - منبع دوجداره

منبع دو جداره چیست؟

منبع آب گرم شامل دو نوع هستند. یا به صورت مستقیم خواهد بود که از این جمله می توانیم به آبگرمکن های خانگی اشاره کنیم. یا به صورت غیر مستقیم میباشند که در تماس مستقیم با شعله قرار نمی گیرند. منبع دو جداره از جمله آبگرمکن های غیر مستقیم است. وظیفه منبع دو جداره در موتورخانه تامین آب گرم مصرفی داخل ساختمان میباشد. این آبگرمکن(منبع دوجداره) که در اغلب ساختمان های حرارت مرکزی دیده می‌شود،که از دو استوانه تو در تو تشکیل میشود.

ظرفیت منبع دو جداره

ظرفیت نامی منبع دو جداره با توجه به کاربری های متفاوت منبع دوجداره فرق می کند. همچنین با توجه به اینکه محل قرارگیری منبع دوجداره بسیار متفاوت است، اندازه های هندسی منبع دو جداره بر حسب استاندارد خاصی نمیباشند. البته حجم مورد نیاز منبع دوجداره را با توجه به حجم جداره داخلی منبع دو جداره می توانیم به دست آوریم. ظرفیت های ۳۰۰ لیتری تا ۲۰۰۰ لیتری ظرفیت های رایج انواع منبع دو جداره میباشد.

جنس منبع دو جداره

جنس ورقه منابع آبگرمکن دوجداره (منبع دوجداره) معمولا از جنس آهن گالوانیزه میباشد. ورق این نوع منبع دوجداره ، با توجه به اینکه فشار بالایی در آن ها جریان ندارد، ضخامت بالایی نداشته و معمولا از یک سانتی متر بیشتر نمیشوند.

ضخامت ورقه های منبع دوجداره

۲ تا ۳ میلیمتر برای جداره بیرونی منبع دوجداره  و ۴ تا ۵ میلیمتر برای جداره داخلی منبع دوجداره است. استفاده از کپ های خارجی به صورتی است که معمولا یک میلیمتر بیشتر از ضخامت داخلی منبع دوجداره است. چرا که در ساخت منبع دوجداره امکان رشد ترک و کشیدگی کپ وجود دارد.

 تمامی حقوق برای شوفاژ مخزن محفوظ است

طراحی و بهینه سازی در طراحی سایت جهش